Svoju prácu milujem celým srdcom – rozhovor s kvetinárkou a aranžérkou slečnou Annamáriou Tóthovou

Štúrovo 6. máj 2016 – Vraví sa, že kto má rád kvety nemôže byť zlý človek. O tom kto a pri akej príležitosti dostal prvú kyticu dejiny mlčia, ale tento zvyk sprevádza človeka celým životom. Narodeniny, svadby, pohreby…  Pamätáš sa aká bola prvá kytica, ktorú si urobila?
Bolo to už veľmi dávno, ale pamätám si, že išlo o narodeninovú kyticu a oslávenca veľmi potešila.
annamaria tothova 1 20160505 1589958543

Móda ovláda svet – hudba, oblečenie, účesy. Existujú nejaké módne trendy pre kytice? Alebo má všetko v rukách aranžér?
Existuje takzvaná 10 farebná škála – Rose Quartz, Peck Echo, Serenity, Smorkel, Blue, Buttercup Limet, Shell Gray, Fiesta, Iced Coffe Green, Flash a z tých pre rok 2016  farba  pastelová modrá Serenity,  kombinácia odtieňov a potom Rose Quartz, ružová s pastelovým odtieňom. Pre mňa je najdôležitejšia vlastná predstava, ktorú potom prispôsobím individuálnym požiadavkám klienta.
annamaria tothova 2 20160505 1706724664Veľa neviest už malo od teba svadobnú kyticu. Nechávaš to na ich fantázii, akú kyticu chcú mať na svojej svadbe?
Áno. Síce niektoré kvety, ktoré nevesty žiadajú sú sezónne, ale dnes sa už takmer všetko dá zohnať.
Snažíš sa o vlastný štýl pri aranžovaní kytíc?  
Samozrejme. Moje kytice sú aj moja vizitka. Mojim mottom sú slová Harneyho Mackaya: „nájdi si niečo čo rád robíš a potom nikdy v živote nemusíš robiť.“ Svoju prácu milujem celým srdcom.
annamaria tothova 4 20160505 1362245689Ale nie sú to len nevesty, aj mnoho známych osobností sa môže pýšiť kyticou od teba…
To je pravda. Robila som už kytice napríklad pre futbalistu Muchu, kvetinové dekorácie v kaštieli v Belej, alebo napríklad vo februári kyticu pre speváčku skupiny Boney M (dostala ju na koncerte v Leviciach). No najradšej robím kytice na svadby, som rada, že môžem prispieť k výnimočnosti tohto dňa.   
annamaria tothova 3 20160505 1952057495Speváčka zo skupiny Boney M. sa tvojej kytici potešila?
Musím sa priznať, že keď ma požiadali aby som pre speváčku z Boney M urobila kyticu, v prvej chvíli som si myslela, že ide o žart. Boli to štúrovčania čo išli na koncert a chceli speváčku obdarovať kvetmi. Ľutujem, že som kvôli práci nemohla byť pritom, ale počula som, že sa jej moja kytica veľmi páčila.
Blíži sa  Deň Matiek a myslím si, že každá dáma, slečna, pani, mamička si zaslúži kyticu, lebo kyticu treba zo srdca darovať.
Telek Ludovit

Related Posts

Ad Widget

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook
RSS
Follow by Email