Okradli dôchodcov

Nitrianski kriminalisti pátrajú po páchateľoch, ktorí v priebehu krátkeho času obrali o úspory dôverčivých seniorov.
policia - ilustracna fotografia 20140110 1312589354

 
V stredu 02. 08. 2017 asi o ôsmej hodine ráno prišiel neznámy muž k dverám domu 91 ročnej ženy v Nitre s prosbou o rozmenenie 500 eurovej bankovky. Pani muža vpustila do bytu a pred ním manipulovala s kabelkou, v ktorej mala finančnú hotovosť a doklady. Podozrivá osoba v byte požiadala domácu pani a jej manžela, ktorý bol prítomný, aby s ním prešli do vedľajšej izby. On sa pritom vrátil pre  kabelku a ušiel. Dôchodci prišli o 5000 eur.
 
Asi o pol hodinu prijala nitrianska polícia hlásenie o podobnom skutku vo Veľkom Lapáši. Podozrivá žena sa dostala do domu 90 ročnej dôchodkyne pod zámienkou vyplatenia preplatku za lieky zo zdravotnej poisťovne. Pri manipulácii s peniazmi vytrhla páchateľka  domácej panej peňaženku z ruky a ušla. Majiteľka prišla pri krádeži o 950 eur.
 
Predzvesťou týchto prípadov bol skutok nahlásený v utorok v podvečer v obci Cabaj –  Čápor v nitrianskom okrese. K 78 ročnej žene prišiel neznámy muž s prosbou o finančnú hotovosť, po ktorú ho posiela jej vnuk.  Keďže išlo o urgentnú záležitosť pobádal ženu k rýchlemu konaniu. Vydala mu 2500 eur a neskôr zavolala svojmu vnukovi. Ten samozrejme o ničom nevedel.
 
Polícia znovu vyzýva osamelo žijúcich dôchodcov, aby nedôverovali cudzím ľuďom, ktorí sa chcú dostať do ich domov a bytov.
 
Podvodníci využívajú rôzne zámienky, aby sa dostali k vašim peniazom. Chcú vniknúť do vášho bytu a pokiaľ od vás nevylákajú peniaze priamo, ovládajú  veľa spôsobov, ako vás okradnúť.
 
Nedôverujte neznámym ľuďom a nikoho cudzieho si nevpúšťajte do bytov! Nedajte sa nachytať na nič, čo znie až príliš dobre – vysoké zisky za vložené peniaze, „výhodné“ kúpy, fantastické dovolenky s ubytovaním zadarmo, zázračné lieky a pod.
 
Ak vám zazvoní pri dverách opravár, pracovník úradu, či iných služieb (odpočet plynu, elektriny a pod.) nechajte si predložiť jeho služobný preukaz alebo ešte lepšie, zavolajte na úrad, alebo inštitúciu, na ktorú sa pracovník odvoláva. V prípade akýchkoľvek pochybností trvajte na tom, že o ponúknutú službu nestojíte.
 
 
KR PZ Nitra

Related Posts

Ad Widget

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook
RSS
Follow by Email