Obvinená šestica čaká v policajnej cele

ŠTÚROVO 17.februára 2015 – v pondelok 16.2.2015 polícia informovala verejnosť o prípade podvodov s nehnuteľnosťami v novozámockom okrese. Kriminalisti Národnej kriminálnej agentúry a nitriansky krajský vyšetrovateľ PZ neustále sumarizujú výsledky dlhodobej intenzívnej práce.
policia - ilustracna fotografia 20140224 1940977121

 
Za obzvlášť závažný zločin podvodu a zločin pozbavenia osobnej slobody bol obvinený 47 ročný Peter z Nových Zámkov, 34 ročného Ivana obvinil nitriansky krajský vyšetrovateľ zo zločinu podvodu a zločinu pozbavenia osobnej slobody, 32 ročný Alexander, 37 ročný Dávid a 38 ročný Peter boli obvinení za pokračovací zločin podvodu a  47 ročný Alexander za zločin podvodu. Všetci obvinení muži čakajú v policajnej cele na rozhodnutie o podnete na návrh na väzobné trestné stíhanie.
 
Všetci obvinení pôsobiaci ako členovia organizovanej skupiny mali spoločným konaním spáchať 14 trestných činov. Od poškodených  osôb vylákali pod rôznymi zámienkami  rôzne finančné čiastky. Vyhľadávali predovšetkým ľahko ovplyvniteľné osoby, často vdovy,  dôchodkyne,  choré osoby  a ľudí v zlej finančnej situácii. Tieto osoby páchatelia manipulovali vo svoj prospech. Poškodení sa tak dostávali do finančnej tiesne a od komplicov týchto páchateľov prijímali pomoc vo forme pôžičky. Túto však poškodení neboli väčšinou schopní splácať a tak založili svoje nehnuteľnosti.
 
Dvaja z obvinených mali v minulom roku obmedzovať osobnú slobodu 34 ročného Novozámčana, ktorý trpel vážnou psychickou chorobou. Proti jeho vôli ho držali v pivničných priestoroch. Obaja muži buď poškodenému nedovolili opustiť miesto, kde bol zadržiavaný, alebo mu dovolili pohybovať sa len na vopred schválených miestach. Odtiaľ sa vždy, pod hrozbou fyzického násilia, musel vrátiť na vopred dohodnuté miesto. Dokonca mu zadržiavali lieky, ktoré mal užívať na svoje psychické ochorenie.
 
V pondelok, 16.2.2015 vykonali kriminalisti Národnej kriminálnej agentúry v súčinnosti s Odborom kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre domové prehliadky, prehliadky iných priestorov a osobné prehliadky, pri ktorých zadržali podozrivé osoby.
 
Polícia v tejto veci naďalej koná a o ďalšom postupe v prípade  bude verejnosť informovať.
 
čítajte aj:
Zdroj: KR PZ Nitra

Related Posts

Ad Widget

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook
RSS
Follow by Email