Vo sne som sa zobudil v Bhutáne – literárny večer v Mestskej knižnici

Prednáška, ktorú usporiadala Mestská knižnica v Štúrove 12. decembra 2019 nás zaviedla do ďalekých končín sveta – spoznali sme krajinu Bhután.
koniec roka v kniznici 1 20200111 1474315652

 
Naším hosťom bol Zoltán Valcsicsák, predseda Spoločnosti Maďarsko – Bhutánskeho priateľstva. Predstavil nám knihu „Vo sne som sa zobudil v Bhutáne – cestovanie po krajine hrmiaceho draka a veľkého národného šťastia“.
 
Prednáška bola realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín v rámci dotačného programu podpora kultúrno-osvetovej činnosti a vzdelávacej činnosti, vedy a výskumu 2019 a mesta Štúrovo. Za podporu podujatia vyjadrujeme poďakovanie poskytovateľom financií.
 
—–
 
A Párkányi Városi Könyvtár utolsó előadása 2019 decemberében a világ távoli tájára, Bhutánba kalauzolt el bennünket. Vendégünk volt Valcsicsák Zoltán, a Magyar-Bhutáni Baráti Társaság elnöke, aki bemutatta könyvét „Álmomban Bhutánban ébredtem – Utazások a Mennydörgő Sárkány és a Bruttó Nemzeti Boldogság földjén”.
 
Megvalósult a Kisebbségi Kulturális Alap és Párkány Város Önkormányzatának anyagi támogatásával, a közművelődés, kultúra, oktatás, tudomány, és kutatás támogatásáért 2019 program keretén belül. A pénzügyi támogatásért köszönetünket fejezzük ki adományozóinknak.
 
 
(MKŠ/PVK)

Related Posts

Ad Widget

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook
RSS
Follow by Email