Seniori terčom podvodníkov

ŠTÚROVO/Nitra 13. január 2017 – Polícia v Nitre prijala včera oznámenie 65 ročnej ženy, že bola telefonicky kontaktovaná neznámou osobou, ktorá ju požiadala o pôžičku. Muž sa predstavil ako kamarát jej príbuzného a správal sa veľmi priateľsky.
policia - ilustracna fotografia 20140110 1312589354

Potreboval od nej pomoc a to finančnú. Okamžite požičať peniaze na kúpu auta, pretože má ponuku, ktorú musí využiť. Presviedčal ju pritom, že peniaze veľmi rýchlo vráti. Pani však žiadne peniaze doma nemala a  ani si ich nemala odkiaľ požičať. Muž sa jej už viac neozval. Po čase si uvedomila, že mala vlastne šťastie, že sa  podvodníkovi   peniaze od nej nepodarilo získať.
 
Prípady, kedy sa podvodníkom podarí ľudí o peniaze pripraviť, sú však časté a neustále upozorňovanie seniorov a osamelo žijúcich ľudí sa zdá byť zbytočné.
 
Podľa zistení kriminalistov v denných hodinách oslovujú podvodníci svoje obete s požiadavkami, že potrebujú peniaze na kúpu auta, alebo na inú vec, ktorá neznesie odklad. Vo večerných a nočných hodinách sa ozývajú pod legendou, že príbuzným volaného sa stala dopravná nehoda a peniaze sú potrebné na odťah vozidla, alebo na akútnu lekársku pomoc,  alebo operáciu.
 
Poškodení sa často čudujú, že volajúci poznal meno ich vnuka, syna alebo synovca. Pri ich vypočúvaní však polícia zistí, že oni sami páchateľa na konkrétny údaj naviedli.
 
Polícia znovu prosí dôchodcov o zvýšenú opatrnosť pri komunikácii s cudzími ľuďmi. Ak ich osloví cudzí človek s akýmkoľvek dôvodom, nech si ho nevpúšťajú do bytu a nekomunikujú s ním. Pokiaľ sa im zdá, že je jeho konanie seriózne, nech si to radšej preveria u dotyčných príbuzných. Páchateľ obyčajne keď vidí, že je jeho obeť obozretná a preveruje si situáciu, od konania ustúpi a viac sa neozve.
 
V neposlednom rade sme tu my – polícia. Ak sa dostanete do podobnej situácie kontaktujte nás na bezplatnom telefónnom čísle 158.
 
KR PZ Nitra

Related Posts

Ad Widget

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook
RSS
Follow by Email