Kam sa vydať na výlet v okolí Nových Zámkov?

Voľný víkend alebo dovolenku nemusíte stráviť len za hranicami. Slovensko poskytuje nádherné miesta a prírodné zákutia, ktoré sa oplatí takisto vidieť. Ak neviete, čo navštíviť, stavte na Nové Zámky a ich okolie. Okrem múzeí či relaxu vo vode sa potešíte aj iným možnostiam trávenia voľného času.

Kam sa vydať na výlet v okolí Nových Zámkov?

Múzeum Jána Thaina

Celý výlet začnite tým, že si jednotlivé pamiatky spíšete. Následne začnite s hľadaním ubytovania. Vhodné sú hotely aj apartmány, no zlatou strednou cestou sú penzióny v Nových Zámkoch.

Keď si tieto základné veci vybavíte, môžete sa pustiť do cestovania. Prvou zastávkou je Múzeum Jána Thaina s viacerými stálymi expozíciami. Múzeum funguje od roku 1936 a nájdete v ňom množstvo zaujímavých predmetov.

Termálne kúpalisko a plaváreň

Voľno si môžete užiť aj v termálnom kúpalisku, ktoré má až deväť bazénov s teplotou od 28 do 35 °C. Nechýba ani areál plný zábavy s minigolfom, pingpongovými stolmi alebo basketbalovým ihriskom.

V zime si naplánujte návštevu krytej plavárne s dvomi bazénmi. Jedným plaveckým a
druhým malým detským bazénom. Vo vnútri budovy sa nachádza aj stredisko so službami, ako napríklad kadernícky a kozmetický salón a masérske služby. Veľkým benefitom je wellness časť tvorená saunou, ochladzovacím bazénom a fitness centrom.

Jazdenie na koni

Keď cestujete s deťmi, do plánov si zapíšte Easy Ranch, rodinnú farmu kúsok od Nových Zámkov v obci Andovce. Ak by ste si chceli zajazdiť na nádherných amerických koňoch, nezabudnite sa dopredu o tejto možnosti informovať a zarezervovať si termín.

Kam sa vydať na výlet v okolí Nových Zámkov?

Blízke okolie

Keď v meste zostanete dlhšie a vybavíte si výhodné ubytovanie v Nových Zámkoch, môžete sa presunúť aj do blízkeho alebo vzdialeného okolia. V blízkosti mesta je skvelou voľbou kúpeľné a rekreačné centrum Thermal Nesvady, kde si dobre oddýchnete a kostol, ktorý bol zasvätený prvému kresťanskému mučeníkovi – sv. Štefanovi nachádzajúci sa v Šuranoch.

Prípadne stavte na Sochu Hrádockej Venuše, Mestské múzeum – synagógu v Šuranoch
alebo Múzeum Mikuláša Thege.

Vzdialené okolie

Povedali ste si, že budete dobrodruhmi a prebádate aj vzdialené okolie? Robíte dobre. Vezmite auto a premiestnite sa napríklad do Hurbanova, kde sa nachádza Slovenská ústredná hvezdáreň alebo choďte do Kolárova, kde je unikátny lodný mlyn. Poteší aj roľnícky dom v Martovciach alebo zrúcanina Mariánska Čeľaď.

Naplánujte si dovolenku v Nových Zámkoch, nájdite si ubytovanie prostredníctvom najväčšieho ubytovacieho portálu Hauzi a oddýchnite si tak, ako sa patrí.

Foto č. 1: Autor: Pogány Péter – Vlastné dielo, Voľné dielo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2638384
Foto č. 2: Uki_71, zdroj: https://pixabay.com/sk/photos/jazdec-diev%c4%8da-die%c5%a5a-pon%c3%adk-ko%c5%88a-1781972/

Related Posts

Ad Widget

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook
RSS
Follow by Email