Ako si na pracovisku vytvoriť optimálne podmienky pre efektívnu prácu

Na zvýšenie efektívnosti zamestnancov a zachovanie ich zdravia je potrebné starostlivo zvážiť pohodlie a ergonómiu pracoviska. Ak si budete zakladať spoločnosť, mali by ste na to myslieť, pretože ľudský faktor je pre kreatívnu a efektívnu prácu nesmierne dôležitý.


My vám dáme niekoľko odporúčaní, ktoré možno využijete pri práci z domu, alebo sa pokúsite ich aplikovať aj vo svojej už dobre rozbehnutej spoločnosti.

Potrebujete dobré sídlo spoločnosti

Založiť si podnik a mať dobrú myšlienku nestačí. Potrebujete splniť aj niekoľko dôležitých pravidiel. Ak sa rozhodnete podnikať z domu, ale nechcete registráciou sídla na súkromnej adrese ohroziť vlastné súkromie alebo bezpečnosť, je tu možnosť. Možnosť vybrať si na tento účel špeciálne sídlo spoločnosti.

Okrem iného, sa vám podarí vďaka tejto unikátnej novinke aj dobre oddeliť prácu od rodinného života, čo je pre efektivitu a pracovnú morálku mimoriadne dôležité.

Prirodzené denné svetlo zvýši úroveň energie o 35 %

Okrem kancelárie a sídla potrebujete na výkon aj svetlo. Najlepšie je pracovať pri okne. Výskum vedcov   naznačuje, že práca pri okne môže zvýšiť vašu dennú úroveň energie o 35 %, čo vedie k zlepšeniu pohody a nočného spánku.

Správne použité farby

Doniesť kvalitnú kávu do firmy je jedno z riešení, ako sa pomocou kofeínového stimulantu tešiť z väčšieho množstva energie. Rovnako dobre vám ale pomôže aj ovocie, med, citrón so zázvorom alebo zelený čaj. Boli by ste však milo prekvapení, ako dobre vás dokáže stimulovať aj správne zvolená farba stien a nábytku v miestnosti.

Podľa výskumov dokáže červená farba upútať pozornosť na detail, pretože náš mozog si ju automaticky spája s nebezpečenstvom. Vďaka nej má ale naše telo aj väčšiu schopnosť sústrediť sa, preto nezabudnite na červený detail. Neriskujte to s červenou farbou stien, ktorá by naopak mohla priniesť nechcené rozrušenie.

Modrá farba sa naopak ukázala vhodná na podporu kreativity.

Teplota

Ďalším dôležitým bodom je teplota vo vašej pracovni. Ak je vaše pracovisko príliš prehriate a nedostatočne  vetrané alebo naopak príliš studené, potom bude pre vás ťažké sústrediť sa na prácu. Čo sa týka špecifických čísel, čínske štúdie ukazujú, že priemerná ideálna teplota pre maximálny výkon sa považuje za teplotu  23 ° C. Vyskúšajte to aplikovať do praxe a dajte nám vedieť, či niečo z toho aj zabralo. Pevne veríme, že pár vecí sa nájde.

Related Posts

Ad Widget

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook
RSS
Follow by Email