Rozhovor s finalistkou Felvidék Szépe 2017, Nikolettou Žáčik

Zúčastnila si sa už niekedy na súťaži krásy?
Áno, v roku 2015 som získala 1. miesto na súťaži Miss Summer.
nikoletta zacik 1 20170419 1217735697

Čo všetko si doteraz zažila počas prípravy na finále súťaže Felvidék Szépe?
Získala som nové zážitky a skúsenosti počas fotografovaní a nahrávaní videoklipov. Zúčastnila som sa na mnohých prípravných táboroch, kde som si osvojila správnu komunikáciu a základy chôdze na javisku.
Okrem prípravy na súťaž krásy čomu všetkému sa ešte venuješ?
Študujem na Obchodnej bilingválnej strednej škole s vyučovacím jazykom nemeckým. Vo voľnom čase rada tancujem a športujem. Počas víkendov pracujem v prekrásnom kaštieli v Belej, ktorý sa nachádza neďaleko môjho rodného mesta Štúrova.  Cítim sa tu veľmi dobre a som rada, že mám počas práce možnosť zdokonaliť  sa v nemeckom jazyku.
Ako ťa podporuje okolie v súťaži krásy?
Od začiatku ma povzbudzujú a podporujú, sú na mňa veľmi hrdí, že v mojom mladom veku som už dosiahla takéto výsledky.
Ako sa pripravuješ na finále Miss Felvidék Szépe?
Trénujem 3-krát týždenne so svojím osobným trénerom a venujem veľkú pozornosť zdravému stravovaniu. Vlani som sa zúčastnila tábora krásy, ktorý organizovala Andrea Barthalos – I. Vicemiss súťaže krásy Felvidék Szépe 2015, účastníčka súťaže Miss Grand International 2015. Naučila som sa správnemu držaniu tela a pohybovať sa na pódiu. Preto povzbudzujem mladé dievčatá, ktoré chcú získať skúsenosti v tejto sfére, aby sa v júli zúčastnili  tohto tábora.
Ako vidíš svoju budúcnosť o 10 rokov?
Dopredu je dosť ťažké o tom uvažovať. Mojim snom je zúčastniť sa fotomodelingu v zahraničí. Neskôr sa chcem venovať podnikaniu v móde.
nikoletta zacik 2 20170419 1897390965
Aké výsledky očakávaš od finále? Čo si myslíš, kto dostane korunu ?
Na túto súťaž sa prihlásilo veľa krásnych dievčat, každá z nás má šancu získať korunu. Keď ide o mňa, túžim vyhrať. Preto, aby som bola príkladom pre rovesníčky.
Medzi súťažiacimi z minulého roka bola aj slečna, ktorá organizovala dobročinný koncert. Pokiaľ viem, aj ty organizuješ podobnú akciu?
Áno, bude to dobročinný večer, ktorý sa koná  6.mája o 18.00 hodine v Mestskom kultúrnom stredisku v Štúrove. Týmto programom chcem zviditeľniť ľudové tradície, tance, ktoré sú pre mňa veľmi dôležité. Symbolizujú predovšetkým moje detstvo, pretože od siedmich rokov sa venujem folklórnemu tancu.
Výťažok z dobročinnej akcie bude venovaný Špeciálnej základnej škole v Štúrove. Deťom, ktoré potrebujú oveľa viac starostlivosti, trpezlivosti a lásky. Mnohí si ani neuvedomujeme, aké je ťažké pohybovať sa v triede na vozíčku, byť neustále odkázaný na pomoc iných. Cieľom je vybudovať pre deti  špeciálnu stimulačnú učebňu, ktorá im pomôže viac sa zdokonaliť a uľahčiť život.
Čo si myslíš o svojom rodnom meste? Čo by si najradšej ukázala turistom?
Štúrovo je pekné mesto, ktoré v lete navštevuje veľa turistov z rôznych krajín. Návštevníkov láka termálne kúpalisko Vadaš a mnohí z nich sa sem vracajú už niekoľko rokov. Majú tam k dispozícii niekoľko bazénov a  toboganov. Môžu si vyskúšať aj rôzne vodné športy a atrakcie. Z mesta je krásny výhľad na Baziliku v Ostrihome.
A čo podľa teba v meste chýba?
Chýba tu viac kultúrnych podujatí, ktoré zbližujú mladých ľudí.
 
Ďakujem za rozhovor
 
Telek Lajos.
Fotografie Felvidék Szépe a Nikoletta Žáčik

Related Posts

Ad Widget

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook
RSS
Follow by Email